Chov nosnic

Jsme rodinná farma, která začala od léta 2016 provozovat drůbežárnu v Břežanech II. u Českého Brodu. Zaměřujeme se na chov nosnic ve dvou halách na podestýlce. Náš chov je od prvopočátku zaměřen na maximální zdraví nosnic. Tento způsob chovu je trendem v Evropské unii a ve Velké Británii.

Máme certifikovanou třídírnu i balírnu vajec a měsíčně jsou u nás prováděny kontroly Státní veterinární správou. V pravidelných intervalech jsou odebírány vzorky na vyšetření salmonel ve Státním veterinárním ústavu. Veškerá chovatelská činnost probíhá v souladu s uplatněním zásad a pravidel správné hygienické výrobní praxe v návaznosti na odpovídající veterinární předpisy.

Kvalitní vejce z podestýlkového chovu:

  • Náš chov je zaměřen na maximální zdraví nosnic a kvalitu vajec pro odběratele
  • Tato forma chovu umožňuje projevit přirozené chování nosnic
  • Nosnice jsou výhradně krmeny pšenicí, kukuřicí a sójou  vlastní výroby
  • Zaručujeme čerstvost, správnou barevnost žloutků

Cesta vajec ze snášecího hnízda k Vám našemu zákazníkovi je velmi rychlá a zaručuje extra čerstvost. Vejce dáváme do prodeje ihned v den snesení vajíčka, čímž jsou tyto vejce opravdu čerstvá. Našim hlavním cílem je spokojenost spotřebitele a tu můžeme nejlépe zajistit přímou cestou k zákazníkovi po celý rok.

Chováme hybrid Bovans Brown.

Historie Bovans Brown:

V 50. letech minulého století nizozemští chovatelé drůbeže čelili rostoucí konkurenci větších amerických firem. Proto se v  roce 1954  čtyři rodinné chovy nosnic rozhodly spojit své síly a založily společnost Bovans Organisatie N.V. Byly to rodiny Bongerů, van Duijnhoven, van Lankveld a van der Linden (jedno Bo a tři van = Bovans).

Zakladateli firmy Bovans byli Harry van Duijnhoven a jeho žena Nora. Šlechtitelské středisko Bovans bylo na farmě Harryho van Duijnhoven ve Stevensbeeku a nosné slepice z jejich chovu byly zosobněním pevných zásad a tvrdé práce čtyř zakladatelských rodin.

Bovans v současnosti:

Hybrid Bovans Brown, vzešlý z vyváženého šlechtitelského programu, je univerzální a odolná nosná slepice. Kombinace vysoké snášky ve vrcholu, skvělé vytrvalosti ve snášce a stabilní hmotnosti vajec zaručuje produkci velkého množství prvotřídních tmavě hnědých vajec. Díky své odolnosti, velké adaptabilitě a zvladatelnosti se hybrid Bovans Brown snadno přizpůsobí různému klimatu, chovným programům a systémům ustájení.

  • Velmi odolný hybrid
  • Určeny pro alternativní chov
  • Dobrý tělesný rámec
  • Odolnost pro snůšku větších vajec
  • Vynikající snáška a skvělá životaschopnost

 

Máte zájem o kvalitní vejce? Vždy čerstvá a ověřeného chovu? Kontaktujte nás na telefonu    723 977 961 nebo na e-mailu: kralovskavejce@seznam.cz.

Prodej vajec pro velkoobchod

Naše farma leží 30 minut od Prahy, vejce dodáváme do Prahy i do Středních Čech.

bovans-brown.width-610.jpg

Kontaktujte nás