Náš BLOG

Král v éteru

Až budete mít dlouhou chvíli, můžete si poslechnout nový díl podcastu ASZ Sedláci v éteru, ve kterém se dozvíte o naší farmě a našich slepičkách nebo třeba OHD Kolín. Podcast si můžete poslechnout zde.

Prodej vynesených nosnic – až v zimě!

Prodej vynesených slepic je UKONČEN! Všechny naše dámy našly nový domov. Doufáme, že se mají krásně. Prosím nevolejte nám ohledně slepiček. Další prodej vynesených nosnic bude probíhat 27.12.2021 – 7.1. 2022.

Super vajíčka

Když sníte vajíčka, s vaším tělem nastane těchto 12 věcí Zřejmě o tom neslyšíte často, ale vajíčka si skutečně zaslouží, aby se nazývala „super potravinou“. Dietologové uvádějí, že patří mezi nejvýživnější potraviny na světě. Jsou bohaté na živiny jako například bílkoviny, aminokyseliny, železo či antioxidanty. Hodí se sportovcům i lidem, kteří se snaží nabrat svalovou...

Prodej vynesených slepic

Vynesené nosnice prodáváme 2x ročně. Prodej se uskutečňuje na přelomu prosince/ledna a na přelomu června/července. Aktuální data napíšeme na tento web a naše sociální sítě. V období mezi těmito dvěma termíny, slepice neprodáváme.

Konec doby klecové

Jsme rádi, že se základní školy připojují k obchodním řetězcům, které nebudou odebírat vejce z klecových chovů.

Certifikát regionální produkt Polabí

V dubnu letošního roku jsme získali certifikát ‘regionální produkt Polabí’ za naše vejce. z podestýlkového chovu. Co to znamená? Jako výrobce jsme museli dokázat, že jsme místními zemědělci, proces výroby nepoškozuje přírodu, máme kvalifikaci pro příslušnou výrobu a zaručenou standardní kvalitu výroby.

Ocenění

Na výstavišti v Lysé nad Labem při příležitosti výstavy “ZEMĚDĚLEC” dne 7.10.2017 nám bylo naší farmě předáno ocenění “Zemědělský hospodář Středočeského kraje roku 2017”.

Naše slepičky v televizi

Náš chov slepic a něco málo o něm jste mohli zachytit v televizi v pořadu ‘Hrdina kuchyně’ ve 3. epizodě, o nás se mluví od 5:11 minuty.